آموزش اشتراک گذاری اینترنت با دیگران در اندروید

تترینگ موبایل و ایجاد نقطه ی دسترسی یکی از مزایای تلفنهای هوشمند است که کمتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است، شما میتوانید به راحتی حجم اینترنت خود را با افراد مجاور خود به اشتراک بگذارید. فرض کنید زمان کمی تا پایان بسته ی اینترنتی شما مانده و حجم بسیاری از آن را استفاده نکرده اید، پس اینترنت خود را به اشتراک با سایرین بگذارید. اگر میخواهید بیشتر راجع به این قابلیت بدانید در این آموزش همراه ما باشید.


تترینگ (tethering) :از قابلیتهای تلفنهای هوشمند است میتواند تلفن همراه شما را به عنوان یک نقطه ی اتصال برای سایر دستگاههای اندرویدی تبدیل کند، اکثر برنامه ها مانند زاپیا از این ویژگی برای انتقال اطلاعات استفاده میکند.شما هم میتوانید از آن استفاده کرده تا حدود ۱۰ دستگاه بتوانند به تلفن شما متصل شده و شما مانند یک مودم به بقیه اینترنت ارائه دهید. برای انجام این کار لازم است تلفنی که بسته ی اینترنتی دارد ، خود را به عنوان نقطه ی اتصال معرفی کند.

ابتدا باید وارد قسمت تنظیمات تلفن شوید.
سپس وارد قسمت مورد نظر tethring and mobile hotsشوید.
اکنون گزینه ی موبایل هات اسپات را انتخاب کنید.

در صفحه ی باز شده باید گزینه سبز رنگ فعال شود ، همچنین نام دستگاه بصورت حروف انگلیسی در این صفحه نوشته شده و لیست دستگاههایی که به تلفن شما متصل میشوند در همین صفحه نمایش داده خواهد شد.

اکنون تلفن شما به عنوان نقطه ی اشتراک تعیین شده است. سپس باید سایر دستگاههایی که مایلند به تلفن شما متصل شوند وایفای تلفن خود را روشن کنند تا تمام سرویس دهنده های اطراف اسکن شوند.

در میان دستگاههای یافت شده روی نام دستگاهی که به عنوان سرویس دهنده بود ضربه بزنید.
اکنون شما میتوانید کارهای اینترنتی خود را بدون داشتن بسته ی اینترنتی و با حجم تلفن دیگری انجام دهید.

نکاتی برای تلفن سرویس دهنده:

اگر تلفن خود را به عنوان نقطه ی دسترسی تعیین نمودید، در صورتیکه بخواهید میتوانید جهت اتصال سایرین رمز عبور تعیین کنید، یا تلفن خود را از دید پنهان کنید.

وارد قسمت موبایل هات اسپات شده و روی سه نقطه ی بالای صفحه ضربه بزنید.
از میان گزینه های ظاهر شده دومی را انتخاب نمایید.

اکنون میتوانید در قسمت SSID نام دلخواهی برای دستگاه خود انتخاب کنید.

با زدن روی کشویی در مقابل Security دو حالت Open (بدون رمز )و Wpa2 Psk (ایمن شده با پسورد) را انتخاب کنید. در صورت انتخاب حالت دوم باید پسورد دلخواهتان را وارد نمایید.

با زدن تیک کنار Hide My Device میتوانید خود را از دید سایر دستگاهها پنهان کنید.

همچنین میتوانید در صورت انصراف از سرویس دهی تلفن خود را از حالت هات اسپات خارج نمایید، برای اینکار کافیست دکمه ی بالای صفحه راخاموش نمایید.

منبع: اندرویدسیتی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *