آموزش کاهش حافظه مصرفی و افزایش سرعت تلگرام

 

مسنجر محبوب تلگرام که این روزها طرفداران زیادی یافته است ، در نسخه ی جدید خود قابلیت ویژه ای برای مدیریت حافظه ارائه داده است. اگر شما هم با مشکل کمبود فضای حافظه روبرو هستید و یا عکسهای تلگرامتان باز نمی شود یا مشکلاتی از این قبیل برای تلگرامتان پیش آمده است، لازم است در این آموزش همراه ما باشید تا با روش حل این مشکل آشنا شوید.


به تازگی کانالهای تلگرام برای جذب هر چه بیشتر ممبرها اقدام به تبادل گروهی میکنند که اینکار باعث انباشته شدن حجم زیادی از عکسها و تبلیغات میشود و نیز برخی کانالها برای هرچه بیشتر دیده شدن ، برای تبلیغ کانال خود فیلمهای چند ثانیه ای میسازند و با توجه به اینکه اکثر ما در کانالهای زیادی عضو هستیم ، این فیلمها حجم وسیعی از فضای کش تلفن همراه را اشغال میکنند. فضای Cashe قسمتی از حافظه ی داخلی گوشی است که در صورت پر شدن آن سرعت دستگاه کاهش می یابد بنابراین لازم است آنرا مدیریت نماییم.

  مراحل کاهش حجم فضای مصرفی :

برنامه را باز کرده و وارد منوی برنامه شوید و کش ستینگ را انتخاب نمایید.

در این قسمت میتوانید تعیین کنید که اطلاعات موجود در برنامه حداکثر تا چه زمانی نگه داری شوند. پس از آن وارد حافظه ی ابری مانند تلگرام میشوند، در واقع اطلاعات قبلی پاک نخواهند شد بلکه برای دستیابی به آنها لازم است مجددا آنها را دانلود نمایید.

–  با زدن گزینه ی اولی ، اطلاعات یک هفته ی اخیر شما نگه داری شده و اطلاعات قبل از آن به فضای ابری تلگرام وارد میشوند.

– با زدن گزینه ی دومی ، اطلاعات یک ماه اخیر شما نگه داری شده و اطلاعات قبل از آن به فضای ابری تلگرام وارد میشوند.

– با زدن این گزینه تمام اطلاعات برنامه برای همیشه نگهداری میشوند که در واقع حالت پیشفرض تلگرام است.

در همین صفحه میتوانید وارد قسمت Clear Cashe شوید.

در این قسمت میتوانید تعیین کنید که مایلید چه اطلاعاتی از برنامه شما ازبین برود.

در این قسمت با مشاهده ی حجم اشغال شده ی تصاویر و فیلم و … انتخاب نمایید که کدام آنها جای بیشتری گرفته است. دقت داشته باشید ، هر کدام که کنارشان علامت تیک آبی رنگ خورده باشد با زدن روی Clear Cashe از حافظه پاک میشوند.

 نکته : همانطور که میدانید همیشه فیلمها حجم بیشتری نسبت به تصاویر اشغال میکنند و تصاویر حجم بالاتری نسبت به نوشته ها دارند.

در صفحه ی مربوط به کش ستینگ میتوانید روی گزینه ی Local Database زده و تمام متنهای اضافی را حذف کنید و این متنها شامل نوشته های کانالها و گروهها و چت های شما نیز میشود. در صورتیکه حجم زیادی اشغال کرده باشند باز زدن این گزینه میتوانید فضای خالی حافظه را افزایش دهید.

پاک کردن تمام تکستهای تلگرام شاید ریسک بالایی باشد ، بنابراین به باید به سوال زیر به دقت پاسخ دهید که آیا از انجام این کار اطمینان دارید یا خیر !

  همچنین برای حذف فایل های اضافی تلگرام به روش های زیر عمل نمایید :

– برای حذف اطلاعات یک کانال یا گروه از روی حافظه ی کش میتوانید انگشتتان را روی نام کانال نگه داشته و گزینه ی دیلیت را انتخاب نمایید.

علاوه بر روشی که ذکر شد میتوانید به صورت دستی وارد مدیریت فایلهای خود شوید.

اکنون وارد حافظه ی گوشی شده و پوشه ی تلگرام را بیابید.

حال میتوانید هر نوع فیلم یا تصویری که دانلود کرده اید را بصورت تک تک یا گروهی حذف کنید.

 و بهتر است استیکرهای غیرضروری را حذف نمایید :

از آنجا که استیکرها نیز حجمی از فضا را اشغال میکنند میتوانید برخی از آنها را که کاربردی ندارند حذف کنید. برای اینکار وارد منوی برنامه شده و این بار گزینه ی Stickers را انتخاب نمایید .

روبروی هر پکیج استیکر سه نقطه قراردارد که با زدن آن میتوانید گزینه ی Remove را انتخاب کنید

منبع: اندرویدسیتی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *